top of page
hale%20foto_edited.jpg

Hale Erol Hakan

Proje Danışmanı

Marmara Üniversitesi’nden 1999 yılında Ekonomist olarak mezun olan Hale Erol Hakan, uzun yıllar Isıtma-Soğutma sektöründe pazarlama yöneticisi olarak çalıştı. Tecrübesi ve girişimci kimliği ile kendi işini kurduktan sonra, farklı sektörlere yönelik pazarlama projeleri tasarladı ve uygulamalarını üstlenerek, bir çok başarılı projeyi hayata geçirdi.

Hale Erol Hakan 20 yılı aşkın tecrübesi ile 2011 yılında Enerji Verimliliği Platformunu kurdu. İklim değişikliği ve enerji verimliliği çalışmalarına #bilyappaylaş farkındalık toplantıları ile devam etti. Yeşil Anlaşma Platformu'nun kurucusu olarak platformun yürütme kurulunda yer alan, üstlendiği projelerde ekip ile kurumlar arasındaki ilişkileri koordine eden Hale Erol Hakan, projelerde aktif görevler üstlenmektedir.

IMG-20210309-WA0006.jpg

Pınar Yalman Akcengiz

Proje Danışmanı

Pınar Yalman Akcengiz, Ankara Üniversitesi Fizik ve Başkent Üniversitesi Enerji Mühendisliği Yüksek Lisans programından mezun olmuştur. 12 yıl yenilenebilir enerji ve çevre teknolojileri sektöründe küme koordinatörü olarak çalışarak, sektörde yer alan kamu-üniversite-sanayici networkü ile ulusal ve uluslararası projeler yürütmüştür. 2020 yılından itibaren kendi danışmanlık şirketi ile projeler yürütmektedir. Girişimciler için mentorlük desteği de veren Pınar Yalman Akcengiz'in uzmanlık alanları arasında; kümelenme, bölgesel kalkınma, organize sanayi bölgeleri, teknoparklar, temiz üretim, temiz teknolojiler yer almaktadır.

IMG-20210309-WA0016%20(1)_edited.jpg

Gökçe Ahi

Proje Yöneticisi, Eğitmen
Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli projelerde gönüllü olarak çalışan Gökçe Ahi, profesyonel yaşamda da Kamu, STK ve özel sektör ile projeler geliştirip eğitimler vermiştir. AB projesi kapsamında İngiletere’de yerel yönetimde çalışmıştır. Almanya ve Polonya’da, Robert Bosch Vakfı tarafından yürütülen İyi Yönetişim Okulu’nu tamamlamıştır. Kamu, STK ve özel sektördeki kurumlar ile ; Horizon 2020, IPA ve Kalkınma Ajansı projeleri geliştirip yönetmiştir. Kalkınma Ajansları teknik destek programları kapsamında Proje Döngüsü Eğitimleri vermiştir. Girişimcilere yönelik KOSGEB Girişimcilik eğitimi veren Gökçe Ahi, URGE projelerinde moderatörlük yapmaktadır. İyi Yönetişim, İklim Eylem Planı ve Yeşil Mutabakat’ın alt başlığı olan Döngüsel Ekonomin konularında ulusal ve uluslararası projelerde panelist olarak yer almaktadır.

IMG-20210303-WA0002.jpg

Müge Dilber Uygur

İletişim Danışmanı

Halka İlişkiler eğitimin ardından 1997 yılında iletişim sektöründe görev almaya başlayan Dilber Müge Uygur, sektörün önde gelen iletişim ajanslarında görev almış, üst düzey yöneticilik yapmıştır. Bu süreçte ulusal ve uluslararası birçok markanın iletişim çalışmalarını yürütmüş, yoğun medya iletişimi çalışmalarına ek olarak dikkat çeken projelere imza atmıştır. Uygur, 20 yıllık tecrübesi ile 2017 yılında kendi iletişim ajansını kurmuştur. Araştırma, Stratejik İletişim Danışmanlığı (PR), Dijital İletişim, Tasarım ve Etkinlik Yönetimi gibi iletişimin tüm alanlarında kolektif iletişim çözümleri sunan iletişim ajansında Genel Müdür ve İletişim Danışmanı olarak görev yapan Dilber Müge Uygur, ZeroBuild Türkiye’nin de iletişim lideridir.

ekin.jpg

Ekin Sertbaşlı - Çevre Mühendisi

Sürdürülebilir Bina Mühendisi 

Mesleğinde sürdürülebilirliği temel taşı olarak benimseyen Ekin Sertbaşlı, lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Çevre mühendisliği, yüksek lisansını ise Greenwich Üniversitesi'nde Sürdürüle- bilir Bina Mühendisliği üzerine yapmıştır. Entegre atık yönetimi alanında çalışarak, çeşitli atık türlerinin inşaat ve enerji sektöründe geri kullanımı üzerine Ar-Ge projelerinde çalışmıştır . İklim değişikliğine uyum, yaşam döngüsü analizi ve döngüsel ekonomi gibi kavramlar üzerine yoğunlaşan Ekin Sertbaşlı, yerel belediyelerle bu konularda çalışarak çeşitli projelerde danışman olarak yer almıştır ve halen bu çalışmalarına devam etmektedir. Yeşil Anlaşma Platformunda uluslararası projeler  ve partnerlerle

ilgili çalışmaları üstlenmektedir.

bottom of page